Encaustic & Textiel
Als basis voor het opbouwen van de collage kies je stevig papier voor het maken van muurdecoraties of kaderkarton wanneer je bvb boekenkaften wil maken.
Met een warmtepistool of een encaustic iron worden de diverse lagen vastgezet en bewerkt zodat er prachtige en interessante structuren ontstaan.
Vervolgens kun je allerlei materialen aan de collage toevoegen zoals metal flakes, draden, vezels, zand en, waarom niet, gemalen koffie.
Een 3D-effect krijg je door op bepaalde plaatsen op de collage een extra dikke laag was aan te brengen. In de bovenste waslaag kan je de transfertechniek toepassen met gebruik van fotokopies, bladgoud of textielfolies.
Je kunt eveneens eigenhandig geschreven teksten of zelf gemaakte tekeningen die op kalkpapier gemaakt werden met carbonpotloden of krijtjes, transfereren op de collage.
Krassen in de bovenste waslaag zorgen op hun beurt voor een diepte-effect.
Aan de collage kan extra kleur worden toegevoegd door gebruik te maken van de markal paintsticks of het aanbrengen van extra gekleurde waslagen. Het eindwerk wordt door het toepassen van deze technieken steeds dieper van kleur, vergelijkbaar met effecten op perkament.
De collages kunnen gebruikt worden als muurdecoratie of als basis dienen voor documentmappen, boekenkaften ...
Inschrijven niet mogelijk
graag zelf meebrengen:
- gekleurde en bedrukte transparante stofjes
(natuurlijke en synthetische)
- fijne effen of bedrukte papiersoorten
(zijdepapier, servetten ...)
- stevig papier als basis ofwel kaderkarton
- electr. wassmelter* - batikwas of gebleekte bijenwas*
- wasborstels* (o.a. platte spalters)
- schaar - meetlat - potlood
- krantenpapier - keukenrol
- schilderstape - bakpapier
- oud strijkijzer (effen zool) of encaustic tools (heat gun)
- markal paintsticks* - waskrijtjes
- stompe naald of stomp mes, eetlepel of vouwbeen
- gekleurde draadjes, vezels, metal flakes* ...
- metaal folies* - ook bladgoud* - fotokopietjes
- kleine metaalsjabloontjes
- kalkpapier - carbonpotloden - carbonpapier
- grafiet potlood - houtskool
- zacht doekje
*) deze producten zijn ter plekke te koop.
wassmelter wel graag ruim van te voren bestellen (beperkt voorradig)
NB er zijn ook een paar wassmelters te leen (in overleg)



docent
Gil De Vloo (BE)
datum
11 September 2010
tijd
van 10 tot 16 uur
locatie
Studio Zijdelings
Kapelstraat 93A, Tilburg
organisatie
Karina van Vught
lesgeld
€ 75,00 (ex. materiaal)
opmerkingen
koffie/thee en lunch zijn inclusief