Curriculum Vitae

1982       
start schilderen op zijde
1986       
oprichting eigen atelier, inschrijving Handelsregister KvK
begonnen met het geven van cursussen zijde beschilderen
deelname diverse modeshows en exposities
werk gepubliceerd in verschillende boeken
1988        
zeefdruk op zijde
v.a.1988  
diverse zijde workshops met gastdocenten uit binnen- en buitenland in
het Jan van Besouwhuis(Goirle) en het Textielmuseum(Tilburg)
v.a.1996  
workshops algemene textiele technieken 'Surface Design'
1998       
organisatie Masterclass Joy Boutrup (Designskole - DK)
1999       
organisatie van:
Workshop Ann Johnston (Oregon/USA)
Masterclass Dr. Kate Wells (RCA Londen/UK) 
Deelnemer 3e Shibori Symposium in Santiago (Chili)
2000       
Deelnemer S.D.A. conferentie in Kansas City (USA)             
organisatie van:
Workshop Grethe Wellejus & Bitten Hansen (DK) 
Workshop Patricia Black (Australië)
2001       
organisatie van:
Quilt workshops i.o.v. het Museum met Cherilyn Martin(NL)
en Ann Johnston(USA).
Workshop Wendy Huhn (Mixed Media Textile Artist,USA)
Masterclass Colback® Nonwovens olv.Dr.Frances Geesin RCA PhD                     
Workshop Transferdruk - folies - flockprint  
o.l.v.Nicky den Breejen (Rietveld Academie)
2002       
Verhuizing naar nieuw atelier per eind januari
Deelnemer TEXERE conferentie in Lissabon, Portugal
Start samenwerkingsverband Textielmuseum            
organisatie Masterclasses: 
RUBBERAMA met Janet Bloor (USA)
CONTRASTEN met Sara Lechner (Oostenrijk)
SHIBORI Patricia Black (herhaling2000)
Structuur en Transparantie met Pauline Verbeek-Cowart(USA/NL)
Div. vilt workshops in het kader van een grote VILT tentoonstelling
in het Textielmuseum met Inge Evers, Silja Puranen en Gil De Vloo.
Masterclass 'NASSEN' met Akemi Nakano Cohn(USA/Japan)
Deelname 4e Shibori Symposium Harrogate (UK)
2003       
Organisatie van:
Herhaling CONTRASTEN met Sara Lechner(Oostenrijk)
2daagse workshop RUBBERAMA met Janet Bloor (USA)
Ontmoeting & Workshop 'Eigendraads' met Beppe Kessler 
in het kader van haar gelijkluidende tentoonstelling 
(Textielmuseum Tilburg).
Deelname Surface Design Conferentie 'Hands On'  (USA) 
Deelname ETN conferentie 'Artists at Work - New Technology 
in Textile and Fibre Art' in Prato, Italië
Organisatie workshops in het kader van de tentoonstelling van 
Antieke Quilts in het Nederlands Textielmuseum te Tilburg met 
Wendy Huhn (USA) en Hilde Van Braeckel(BE)
Organisatie workshops in het kader van de tentoonstelling 
Art of the Stitch met Li Koelan (NL/BRD), 
Michael  Brennand-Wood (UK) en Joan Schulze (USA)
2004       
organisatie van:
Masterclass (2x) Transmutations met Prof.Norma Starszakowna, 
Director of Research van het London Institute(UK)
Workshop Woven Shibori met Catherine Ellis (USA)
Workshop Shaped Resist Dyeing (Shibori) with vegetal dye extracts 
and indigo met Joan Morris(USA)        
Ontmoeting met Marian Bijlenga in het kader van haar overzichtstentoonstelling 
Dots & Dashes in het Nederlands Textiel Museum te Tilburg
Masterclass Heat Transfer Technology o.l.v. Dip. Des. Zane Berzina, MA 
Masterclass New & Smart Materials o.l.v. Dip. Des. Zane Berzina, MA
2005       
Organisatie diverse workshops/ontmoetingen in het kader van 
de tentoonstellingen Made in Tilburg en Dutch Souvenirs 
in het Textielmuseum met Louise Cohen en Simone van Eerdenburg.
Herhaling RUBBERAMA met Janet Bloor (USA)
Herhaling Masterclasses o.l.v.  Dr. Zane Berzina(UK/Latvia)
Batik workshop in het kader van de tentoonstelling 
Textielkunstenaressen en Art Nouveau 1900-1925  
in het Textielmuseum met Gil De Vloo (Belgie)
Deelname 6e ISS conferentie en 14-daagse tour door Japan
met bezoeken aan diverse studio's o.a. 
Hishinuma & Nuno(Tokyo) Kuno (Arimatsu) etc.
Deelname Surface Design Conferentie "Uncovering the Surface"(USA) 
Organisatie van:
Masterclass Yoshiko Wada(USA) and Joy Boutrup(DK)   
Mini workshops textielmarkt Textielmuseum Tilburg
o.l.v. Miek Vlamings, Gil De Vloo, Cherilyn Martin en Els van Baarle.
Workshops/ontmoetingen gerelateerd aan het Textiellab van
het Textielmuseum o.l.v.Louise Cohen (digitaal printen),
Christel Verhoeven (weven) en Li Koelan (borduren)
2006       
Organisatie van:
Workshop/ontmoeting met Celio Braga in het kader van de tentoonstelling 
G.E.B.O.R.D.U.U.R.D. in het Textielmuseum in Tilburg.
Workshops NEVER FELT BEFORE o.l.v. Studio Claudy Jongstra n.a.v. 
Claudy Jongstra's gelijkluidende solo tentoonstelling in het Textielmuseum  
7 juli 1986 - 7 juli 2006 - 20 jarig bestaan ZIJDELINGS
6-7-8-9 September - jubileum viering met speciale miniworkshops.          
Herhaling masterclass o.l.v. Dr. Zane Berzina
Organisatie mini workshops Textielweekend (Textielmuseum Tilburg)
met Els van Baarle, Cherilyn Martin, Dery Timmer, Gil De Vloo, Olga Prins
en Mirjam Pet. Speciale gastdocente Claire Benn (Committed to CLoth/UK)
3-daagse workshop Raise the Surface: acrylic gels and
metallic mediums o.l.v. Ruth Issett(UK)
1-dags workshop Layering o.l.v. Cherilyn Martin in het kader van de
4e European Art Quilt Tentoonstelling
2007       
Organisatie van
2-daagse workshop Make your Mark plus een lezing 
o.l.v. Sandra Meech (UK/Can)eveneens in het kader van de 
4e European Art Quilt Tentoonstelling (Textielmuseum Tilburg)
2-daagse Masterclass Lasercutting - A design tool o.l.v. Janet Stoyel 
in het kader van het Textiellab vh Textielmuseum
Deelname 14e SDA conferentie MIND and BODY (USA) 
Organisatie 4daagse workshop Fusion: 
lamination-digital print-encaustic collage o.l.v. Pat Hodson(UK)
Deelname ETN Conferentie in Londen
Workshop Ausbrenner & Transferdruk op eigen weefsels o.l.v. 
Joost Post in het kader v.h. Textiellab in het Textielmuseum.
Mini workshops Textielweekend (Textielmuseum Tilburg)
met Gil De Vloo, Cherilyn Martin, Mirjam Pet, Olga Prins, 
Annette Jeukens, Marjon Hoftijzer, Nicky den Breejen, 
Ineke Poort en als speciale gastdocente Veronika Moos(BRD) 
Workshop(3dgn)Paper & Metal leaf lamination Claire Benn(UK)
Herhaling Smart Materials  o.l.v. Dr. Zane Berzina (UK)
2008       
3daagse vilt workshop HATS:  met Jorie Johnson (USA)
3daagse vilt workshop SHIFTING SHAPES Jorie Johnson(USA) 
21/22/23 aug. Felted wool fabrics: Design & Construction 
3-daagse workshop met Jean Cacicedo (USA)
Mini workshops Textielweekend in Tilburg, met Gil De Vloo,
Annette Jeukens, Brigit Daamen, Nicky den Breejen,
Marga van der Bos, Cherilyn Martin, en Dijanne Cevaal.
Deelname 7e ISS conferentie in Frankrijk (Provence, Lyon en Parijs)
2009       
Organisatie van:
Masterclass Malene Kristiansen (DK) 4 dagen
hand print, digital print and embroidery
Laser cutting workshop MODULES met Lise Lefebvre (2x 1dag)
Layering in Knits -  workshop met Petra Vonk in het kader van
de tentoonstelling KNITTED WORLDS in het AUDAX Textielmuseum 
deelname SDA conferentie Off the Grid (USA)
Folding KNits -  workshop met Karin Marseille in het kader van
de tentoonstelling KNITTED WORLDS in het AUDAX Textielmuseum
Shibori workshop (4dgn) Carved Board Clamp resist met
Jay Rich (USA) in augustus 2009
19 mini workshops t.b.v. het Textielweekend op 3 en 4 october 
met Gil De Vloo, Cherilyn Martin, Gretha de Vries,
Felieke van der Leest, Atelier Zaken en Prof.Suhandan Ozay (Izmir)
SDA EU conferentie Crossing Borders op 23 en 24 oktober 2009
met 2 pre-conference workshops op 22 oktober:
Totally Transformed olv Cherilyn Martin en
Chinese Waxknives olv Ria van Dijk
Telling A Story - workshop met Sanne Jansen in het kader van
de tentoonstelling Akira Minagawa in het AUDAX Textielmuseum
2010
Organisatie van:
5-daagse Workshop Scandinavian Transformation of Japanese
Design olv Joy Boutrup & Malene Kristiansen in het kader van de
tentoonstelling van Akira "Mina Perhonen: fashion & design"
3-daagse workshop Encaustic for Textile & Fiber Artists olv
Daniella Woolf (USA) april 2010
Schoon Goed - weefworkshop o.l.v. Joost Post in het kader v.d.
tentoonstelling KRAAKHELDER in het AUDAX Textielmuseum Tilburg
4-daagse masterclass vilten Felt & Embellishment o.l.v. Lisa
Klakulak (USA)  augustus 2010
3-daagse workshop 'Pojagi & Beyond' o.l.v. Chunghie Lee(Korea)
23,24 en 25 september 2010
mini workshops en demonstraties in het kader van Re Spect - het
Textielweekend in het museum en in eigen atelier (2+3 okt. 2010)
Eco-dyeing and Printing - 3 workshops verven en printen met
Eucalyptus o.l.v. Wieteke Opmeer in het kader van de tentoonstelling
reThink (oktober 2010) zowel in het museum als in eigen atelier.
2011
2-daagse workshop 'Of Cloth, Pattern & Clothing' o.l.v. Cas Holmes
12 en 13 januari 2011 (eigen atelier)
2-daagse workshop 'Upcycling textiles with Lasertechnology'
o.l.v. Kate Goldsworthy (UK) in het kader van de tentoonstelling
reTHINK (27 en 28 Januari 2011) gehouden in het AUDAX Textielmuseum
2-daagse workshop 'Screenprinting: Drama in Details' o.l.v.
Linda Colsh (USA/Be) 11 en 12 Februari 2011 in eigen atelier
3 Laser workshops o.l.v. Lise Lefebvre:
lasercut modules 18/2 en 14/4 2011
lasercut jewelry 15/4 2011 - alle 3 gehouden in het Textielmuseum
3-daagse workshop 'Baandhani & Leheriya: revival of traditional
Indian resist dyeing techniques' o.l.v. Kamaldeep Kaur (India)
19,20 en 21 mei 2011
Deelname SDA conferentie in Minneapolis (USA)
4 dagen OPEN HUIS i.v.m. 25-jarig Jubileum Zijdelings
7, 8, 9 en 10 September 2011 (mini workshops en demonstraties)
Organisatie ECOVISION: 2e SDA EU symposium (21 en 22 Oktober) 
met 1 pre conference workshop en 2 post conference workshops,
en een textiel studie dag / bezoek Vlisco en de Kantfabriek 
3-daagse workshop 'Joomchi & Beyond' o.l.v. Jiyoung Chung (Korea)
ingepland op 17, 18 en 19 November 2011
2012
2-daagse workshop 'The sketchbook' o.l.v. Cas Holmes (Jan.2012)
2-daagse workshop 'Paper, Mark *& Stitch' Cas Holmes (Jan.2012)
5-daagse workshop 'Katazome with Natural Dyes' Akemi Nakano Cohn (Mei.2012)
3-daagse workshop (2x) Natural dyeing workshop Michel Garcia (Aug.2012)
lezing & Demo My Artcloth Continuum Marie Therese Wisniowski (Sept.2012)
2013
3-daagse workshop Folds for Clamp Dye resist / Itajime, Elin Noble (Jan.2013)
3-daagse workshop Ajrakh blockprinting with natural dyes Kamaldeep Kaur (Mrt.2013)
Deelname SDA Conferentie in San Antonio Texas USA
3-daagse Natural Dye Class Wool & Silk, Michel Garcia (Fr.) 2x
3-daagse Encaustic monoprint workshop, Catherine Nash (USA) 2x
3-daagse Combining 2 Ancient Media: Paper & Encaustic, Catherine Nash (USA)
2014
2-daagse workshop Stitch-Sketching:Layers, Lines and Image Cas Holmes (UK)
2-daagse workshop Extreme Stitching o.l.v. Cas Holmes (UK)
2-daagse workshop E-textiles: Licht in 3-D Textiel, Melissa Coleman (NL) 2x
2-daagse workshop Experimenting with Magnetic Field Printing Techniques Jenny Leary (USA)
3-daagse workshop Natural dyeing on Cotton, Michel Garcia (Fr)
3-daagse workshop Natural Indigo, Michel Garcia (Fr)
2-daagse workshop Natural Pigments on Fabric, Michel Garcia (Fr)
3-daagse workshop Sculptural Patterning on Felt, Chung-Im Kim (Canada) 
1-dags workshop E-textiles: Dynamisch Licht in Textiel, Melissa Coleman (NL)
2-daagse workshop Melding Experiences: New Landscapes using disperse dyes and transfer printing o.l.v. M.T. Wisniowski (Australie)
2015
workshop its not all black and white, Cas Holmes (UK)
2-daagse workshop New Ideas from Old Materials, Cas Holmes (UK)
Photoshop workshop voor beginners in Textiel, Neeltje Schoenmaker (NL)2x
3-daagse workshop Joomchi-Bojagi: Body Ornaments, Chunghie Lee & Jiyoung Chung(USA/Korea)
3-daagse workshop Encaustic Printmaking, David A. Clark (USA) 2x
Organisatie Textiel Tiendaagse Tilburg en diverse mini workshops
Organisatie Encaustic Tentoonstelling met Gil De Vloo, Cherilyn Martin, Patty Muller en Lia Flemings en werk diverse cursisten  bij Galerie Contrast Tilburg
2-daagse workshop 3D-textiel: wearable origami, Dr Tine De Ruysser (Be)
Jaarcursus Screenprinting & Surface Design olv Gil De Vloo (9 lessen)
Jaarcursus Surfaces & Stitches olv Cherilyn Martin (9 lessen)
2016
herhaling (3x) Origami workshop Dr Tine De Ruysser
4-daagse workshop Natural Dyes, New Methods, Elin Noble (USA)
3-daagse workshop Alternative Marbling, Elin Noble (USA)
4-daagse workshop Subtractions & Additions, Elin Noble (USA)
lezing & demo Yoshiko Wada
workshop Visleer olv Adrine Pool (NL) 2x
Jaarcursus zeefdrukken (herhaling) olv Gil De Vloo (Be)
vervolg Jaarcusus Surfaces & Stitches olv Cherilyn Martin
2017